تبلیغات
http://up.vatandownload.com/images/r3s7li8ghqlf43sto89a.gif kaka - 4 مورد حیاتی در تقویم لالیگا
فقط کاکا

4 مورد حیاتی در تقویم لالیگا

شنبه 6 شهریور 1389 06:15 ب.ظ

نویسنده : فاطمه kaka

فوتبال باشگاه‌های اسپانیا نیز مانند بسیاری از كشورهای صاحب سبك، باید مواردی را بر مصالح ملی و سیاسی رعایت كنند.

 


به نقل از سایت سازمان فوتبال اسپانیا، در تقویم لالیگا رعایت 4 مورد بسیار حیاتی است و فیفا رعایت این 4 مسئله را دخالت موارد غیر ورزشی در فوتبال قلمداد نمی‌كند.

1- عدم تداخل بازی‌ها با جشن ملی: در این مورد، مسئله حیاتی آن است كه چند روز قبل و بعد از جشن ملی، هرگز تحت‌الشعاع هیجان لالیگا قرار نگیرند و سیاسیون اسپانیا بتوانند حداكثر بهره‌برداری از این روز بزرگ داشته باشند.

2- عدم تداخل بازی‌ها با مراسم گاوبازی سراسری: هر چند گاوبازی در كاتالونیا برای همیشه (البته تا پایان عمر پارلمان كنونی) ممنوع اعلام شد؛ اما در سایر مناطق اسپانیا همچنان به عنوان یك مراسم ملی، تاریخی و هویتی مطرح است و مردم عاشقانه به تماشای این مراسم می‌آیند. به هیچ وجه نباید تداخلی بین لالیگا و این مراسم به وجود بیاید؛ به خصوص اگر ملكه یا پادشاه حضور داشته باشند.

3- عدم تداخل بازی‌ها با تعطیلات كریسمس: طبق دستور دولت، 5 روز قبل و بعد از روز رسمی آغاز سال جدید، هیچ اتفاق ملی یا پراهمیت نباید باعث تجمع مردم شود. به این ترتیب تعطیلات كریسمس در اسپانیا مانند بسیاری از كشورهای اروپایی تنها برای استراحت مردم و بالا بردن ضریب شادی آنها است.

4- عدم تداخل بازی‌ها با تقویم رسمی فیفا و یوفا: فدراسیون اسپانیا با همكاری سازمان فوتبال اسپانیا تلاش می‌كند هیچ گونه تداخلی میان تقویم لالیگا با تقویم یوفا و فیفا به وجود نیاید. از آنجا كه تا آخرین هفته لالیگا باید كاملا منظم و مشخص اعلام شود، مقامات فدراسیون در تلاشی شبانه‌روزی تقویمی را منتشر می‌كنند كه حداقل تداخل را داشته باشد.


طبق تصویب پارلمان مادرید زمان بازی‌ها در لالیگا در ماه رمضان كه به «رامادان» معروف است، باید طوری باشد كه كمترین فشار به بازیكنان مسلمان وارد شود؛ البته احزاب لائیك اعتراضات گسترده‌ای به این مصوبه داشته‌اند؛ اما فدراسیون فعلا ملزم به اجرای این قانون است.دیدگاه ها : نظرات
آخرین ویرایش: - -